Svatba je malým zázrakem, možností oslavit lásku dvou lidí v kruhu přátel a rodiny a vyprovodit tak zamilovaný pár na práh manželství, kde si jako symbol věčné lásky předají snubní prsteny. 

Svatba je malým zázrakem, možností oslavit lásku dvou lidí v kruhu přátel a rodiny a vyprovodit tak zamilovaný pár na práh manželství, kde si jako symbol věčné lásky předají snubní prsteny. Ty budou až do konce jejich životů představovat jednotu kruhu, ve kterém se uzavřely jejich životy v jednom, ve společné cestě životem. Realita se od fikce vždycky odlišuje svou dramatičností a schematičností.

Pokud je na skutečné svatbě okolo padesáti hostů, nevěsta má bílé šaty s krátkou vlečkou, snubní prsteny jsou vyrobeny z bílého zlata a nenápadně se lesknou v záři slunce, svatební dort má dvě patra a nevěstin zásnubní prsten se pyšní malým blyštivým kamínkem, pak ve filmu všechno nabývá obřích rozměrů.

Hostů na svatební hostině je nepočítaně, přicházejí z blízka i z daleka a přinášejí s sebou neuvěřitelné a rozměrné dary, nevěstiny šaty se pyšní několikametrovou vlečkou, která překrývá všechno jako mořská pěna, snubní prsteny jsou vyrobeny z nejušlechtilejších kovů, lesknou se a třpytí, jsou zdobeny romantickými rytinami a stávají se skutečnou ozdobou celé svatby a ne jen jedním z jejích prvků. Svatební dort má alespoň čtyři patra, je bílý a posetý květinami, spodní vrstvy se prohýbají pod těžkými vrstvami marcipánu a čokolády. Dort je zkrátka připraven ukojit chuť na sladké všech hostů veselky. A snubní prsten? Tak ten je předmětem debat – jeho ohromný barevný kámen nebo dokonce diamant k sobě přitahují zraky zvědavých pánů i dam.

Ve filmové klasice Kmotr dojde ke svatbě podobných rozměrů pod vlivem sicilských tradic. Ve filmu rozum a cit si zase své ano řeknou ve velmi romantickém stylu Marianne Dashwood a pan Brandon, jejich snubní prsteny sice nejsou modelovým příkladem filmové okázalosti, jejich láska, kterou demonstrují na každém kroku však ano. Filmový svět je zkrátka zkreslený a tomu našemu se podobá jen v nepatrných detailech. Zásnubní a snubní prsteny se sice ve filmu lesknou více než ty skutečné, filmovým postavám ale ne vždy přinesou věčnou a nehynoucí lásku, jako bychom si to přáli v tom skutečném životě, který každodenně prožíváme.