Přihlášení zákazníka

Zapomenuté heslo

Registrace zákazníka

Výhody registrace
  • Přehled o vašich aktuálních a historických objednávkách.
  • Zařazení do našeho věrnostního programu.
  • Sleva až do výše 10%.
  • Možnost nastavení připomenutí vašich významných životních událostí.

Trendům v oblasti prstenů vévodí bílé zlato!


Bílé zlato
představuje slitinu zlata s dalšími kovy, nejčastěji se stříbrem, niklem, palladiem či manganem. Podle zvolené příměsi se také mění vlastnosti šperku, který je ze vzniklého bílého zlata vyroben – slitina s niklem je výrazně tvrdá, a proto se nejčastěji používá na výrobu snubních i zásnubních prstenů. Naopak slitina s palladiem je měkčí a skvěle se hodí pro kombinaci s drahými kameny. Někdy se bílé zlato i „vyrábí“ tak, že se šperk ze žlutého zlata pokryje vrstvou rhodia. V tomto případě však problém nastává po několika měsících, kdy dohází k ošoupání této úpravy šperku a na povrch vystoupí původní žluté zlato. Rhodium se však pro povrchovou úpravu šperků z bílého zlata používá vždy a doporučuje se jednou za dva roky navštívit zlatnictví a nechat si prsteny znovu porhodiovat.
 
Prsteny z bílého zlata zaujmou na první pohled svou jednoduchou elegancí a čistým, svěžím designem. Mnohem lépe také korespondují se vsazeným kamenem, ať už se jedná o briliant nebo levnější variantu v podobě zirkonu. Zásnubní i snubní prsteny z bílého zlata jsou pro laika často nerozeznatelné od prstenů ze stříbra, ale rozdíl je při podrobnějším zkoumání více než patrný. Bílé zlato je mnohem lesklejší, zářivější a na rozdíl od stříbra nehrozí, že po pár letech nošení zčerná a vyniká hlavně mnohem vyšší tvrdostí než stříbro. Navíc jsou šperky z bílého zlata dražší, než ty stříbrné – nicméně výraznější kvalita šperku bohatě vyrovná, ba i převýší vyšší cenu.
 
Ať už se rozhodnete pro žluté či bílé zlato, nebo raději vsadíte na jiný materiál pro výrobu vašeho zásnubního či snubních prstenů, nejdůležitější je stejně cit, s jakým prsten navlékáte na prsteníček. Řiďte se srdcem a vybírejte podle jeho rad…