Přihlášení zákazníka

Zapomenuté heslo

Registrace zákazníka

Výhody registrace
  • Přehled o vašich aktuálních a historických objednávkách.
  • Zařazení do našeho věrnostního programu.
  • Sleva až do výše 10%.
  • Možnost nastavení připomenutí vašich významných životních událostí.

Typy snubních prstenů aneb jak správně vybrat

Výměna snubních prstenů patří v určité podobě k nejstarším a nejkrásnějším zvyklostem lidstva. V současnosti jsou snubní prsteny díky moderním technologiím zosobňovány opatřováním rytin jmen a významných dat. Snubní prsteny je také možné vyrobit z rozličných přírodních i umělých materiálů. Mezi ty nejoblíbenější ale stále patří zlato, jak bílé, tak žluté či červené.

Jako každý přírodní materiál má však zlato jak výhody, tak i určité nevýhody. Argumentem pro volbu zlatého prstenu je slabá tendence k oxidaci a vysoký lesk a také snadný následný servis zlatých snubních prstenů. Jedná se hlavně o dodatečnou úpravu velikostí či obnovu povrchových ůprav, aby prsteny vypadaly opět jako nové. Na druhou stranu zlaté snubní prsteny jsou náchylnější k mechanickému poškození, i přes to, že používáme nejtvrdší možné slitiny na evropském trhu. Za určitou nevýhodu lze označit také cenu zlatých snubních prstenů, která zcela logicky nepatří mezi ty nejnižší. 

Finančně příznivější možností mohou být stříbrné snubní prsteny. Tyto šperky však mají pouze jednu pozitivní vlastnost, a to právě nízkou cenu. Velmi nízká tvrdost stříbrných slitin je tolik limitující, že prsteny již po několika dnech nošení nevypadají  hezky.

Třetí v řadě kovů, použitelných k výrobě snubních prstenů, je chirurgická ocel. Chirurgická ocel prakticky spojuje výše zmíněné výhody, tedy relativně příznivou cenu snubních prstenů, nízký stupeň oxidace a vyšší odolnost vůči vnějším vlivům. Zásadní nevýhoda snubních prstenů je v nemožnosti dodatečných úprav velikostí prstenů a vůbec pozáručního servisu. Pro většinu zákazníků bývá také nevýhodou ocelových prstenů jejich masivnost a asociace s ocelí.

Neposlední v řadě je stále populárnější palladium. Palladiová slitina má vyšší bělost i tvrdost než bílozlaté slitiny a je více odolná vůči mechanickému poškození než bílé zlato. Její výhodou je i nižší cena cca o 20% oproti zlatu.

První krok, tedy vybrání materiálu, ze kterého bude snubní prsten vyroben, není zdaleka jediným rozhodovacím procesem, který budete muset podstoupit. Dalším, neméně důležitým rozhodnutím je volba zdobení či tvorba vnitřních rytin. Pokud Vás však napadají jakékoliv extravagantní ozdoby a ornamenty, vše si nejprve v klidu promyslete, snubní prsten Vaše ruce totiž bude zdobit celý život, proto by jeho vzor, text či font měl být co nejstřídmější.

 

Snubní prsteny - model č. 234/002Snubní prsteny - model č. 284/004Snubní prsteny - model č. 334/003