Přihlášení zákazníka

Zapomenuté heslo

Registrace zákazníka

Výhody registrace
  • Přehled o vašich aktuálních a historických objednávkách.
  • Zařazení do našeho věrnostního programu.
  • Sleva až do výše 10%.
  • Možnost nastavení připomenutí vašich významných životních událostí.

Výběr vhodného zásnubního prstenu nepodceňujte

V první řadě je potřeba zjistit, jaká velikost prstenu bude vaší partnerce vyhovovat. Mějte na paměti, že zásnubní prsteny se nosí na levé ruce, a to nejčastěji na prsteníčku. Zjistit velikost prstenu však není jednoduché, navíc když nechcete, aby partnerka pojala podezření, že zásnuby chystáte. Nejjednodušší variantou je změřit některý z prstenů, který vaše partnerka nosí – počkejte, až usne nebo bude ve sprše, poté u prstenu změřte jeho průměr nebo jeho vnitřní obvod obkreslete na papír. Při výběru konkrétního prstenu následně zlatník vaši naměřenou hodnotu porovná s oficiálním vzorníkem a určí přibližnou velikost prstenu pro vaši snoubenku. Nejlepší a nejpřesnější variantou však je, pokud máte k dispozici jiný z partnerčiných prstenů a můžete jej přímo porovnat se zásnubními prsteny u zlatníka. Není to však úplně potřeba. Většina zásnubních prstenů lze dodatečně upravovat na velikosti.


Klasické zásnubní prsteny vždy byly a jsou vyráběny ze zlata, a to především ze symbolických důvodů. Zlato je totiž drahý kov, a vy darováním takto hodnotného šperku vyjadřujete svůj hluboký cit k partnerce. Zásnubní prsteny se v menší míře vyrábějí ze žlutého zlata, bílé zlato má většinou přednost, neboť se perfektně doplňuje se zasazeným kamenem. Určitě však nezapomeňte respektovat druh šperků, které vaše partnerka nosí – pokud si potrpí na klasické žluté zlato, tak neexperimentujte a pořiďte jí zásnubní prsten právě ze žlutého zlata.

Pokud vám to finanční situace dovolí, máte samozřejmě na výběr i z jiných materiálů, než je zlato. Můžete zvolit například platinu, královnu mezi drahými kovy. Nespornou výhodou platiny před bílým zlatem je její vysoká bělost a odolnou vůči opotřebení. Platinový prsten je doslova pro více generací.

zásnubnímu prstenu bezesporu patří i ozdobení drahým kamenem. Nejčastěji se jedná o jeden kámen zasazený do středu prstenu, který jasně symbolizuje k jaké příležitosti je prsten určen. Výjimkou však není ani více kamenů na jednom prstenu, myslete však na to, že jeden z kamenů by měl být vždy největší a dominantní. Nečastěji zasazovaným kamenem je briliant, který je pro svou trvanlivost, lesk a vlastnosti je nejvhodnější pro zásnubní prsteny a svou hodnotu si uchová navěky. Zirkon je téměř dokonalou náhražkou diamantu a oko laika jej od diamantu zprvu skoro nerozezná, ale za pár let může být rozdíl již patrný pouhým okem. Zásadní nevýhoda zirkonů je, že časem ztrácí lesk, vadí mu kyselé prostředí, čistící prostředky, slaná voda a kámen matní a matní. Což je nejvíce patrné při srovnání s novým zirkonem. U diamantu toto nehrozí, ten se bude krásně lesknout navěky. Co se zirkonů týče, ty jsou zasazovány do všech materiálů, ze kterých se zásnubní prsteny vyrábějí. U diamantů tomu však je jinak, díky jejich vyšší ceně se zasazují pouze do drahých kovů.

Prsten osazený diamantem nemusí být za desítky tisíc. Vždy záleží na velikosti diamantu a váze zlata či platiny. Je pouze na Vašem posouzení, co Vaší partnerku potěší více. Zda zásnubní prsten s větším zirkonem či s menším diamantem.

Nezapomeňte, že zasnoubení by mělo trvat zpravidla šest měsíců až jeden rok a následně by mělo na důkaz vzájemné lásky vyvrcholit svatbou.