Rozhodl jste se požádat svou přítelkyni o ruku, od nalezení krásného zásnubního prstenu vás však čeká ještě poněkud dlouhá doba, během které je vhodné se soustředit na následující momenty. 

Rozhodl jste se požádat svou přítelkyni o ruku, od nalezení krásného zásnubního prstenu vás však čeká ještě poněkud dlouhá doba, během které je vhodné se soustředit na následující momenty. V době, kdy budete zásnubní prsten vybírat, začnete například shledávat zajímavějšími hovory své přítelkyně s ostatními o zásnubních prstenech jejich kamarádek. Všimnete si, zda obdivuje více romantické prsteny, nebo spíše jednodušší kousky. Rovněž se zaměříte na prsteny či jiné klenoty, které vaše přítelkyně běžně nosí, určitě vám to napoví.

Dalším ze způsobů, jak si výběr zásnubního prstenu nejen ulehčit, ale i si naklonit kamarádky své přítelkyně, je požádat je o jejich radu. Ony určitě budou vědět, jaký styl zásnubního prstenu vaši nastávající nejvíce potěší. Důležité je si uvědomit, že zásnubní prsten, který sice VY kupujete, bude na své ruce nosit především ONA. Tedy, ačkoliv vy osobně preferujete žluté zlato a vaše přítelkyně zbožňuje platinu, je nutné respektovat především její preference.

Pokud se rozhodnete pro zásnubní prsten s diamantem, je vhodné si nejdříve o nich něco málo přečíst. Pokud jste doposud šperky s diamanty nekupoval, věnujte dostatečnou pozornost tomu, co nyní kupujete.

Při prvotním hledání zásnubního prstenu zjistíte, jak se ceny zásnubních prstenů na trhu pohybují. Na základě tohoto prvního průzkumu si stanovte rozpočet, který byste při investici do zásnubního prstenu rádi udrželi.

Zajímavou variantou, která není o nic finančně náročnější, je nechat si zhotovit zásnubní prsten za zakázku. Ovšem nezapomeňte, až naleznete ten nejlepší zásnubní prsten pro vaši vyvolenou, nastane čas přemýšlet nad místem, které pro zásnuby zvolíte.