Chcete, aby to byla jedinečná a neopakovatelná chvíle pro oba. Toužíte po partnerčině kouzelném úsměvu a jiskřičkách v jejích očích plovoucích v oparu dojetí. Chcete, aby se cítila šťastná a vy s ní. Tahle chvíle je jenom vaše...

Žádost o ruku si většina mužů předem pečlivě připravuje. Nakonec - měl by to být jeden z nejkrásnějších okamžiků v našem životě. Je proto třeba zvolit ideální místo, ideální čas a nejlépe také ideální rozpoložení partnerky. A samozřejmě také ideální zásnubní prsten
 
Jak ale takový prsten vybrat? Jakou zvolit velikost? Proporce? Materiál? S kamenem či bez? 
 
Nejprve si odpovězte na otázku, jaký preferuje Vaše partnerka životní styl. Pro sportovkyni volte jednodušší design, naopak umělkyni potěší originální tvary. 
 
Zásnubní prsteny se tradičně vyrábí ze zlata, zvolit můžete ale i platinu. Zpravidla bývají prsteny pro zásnuby osazené kamenem. Jako symbol investice do vašeho společného vztahu a budoucího života krásně poslouží diamant. Volit můžete ale i levnější varianty kamenů. 
 
Skvělé, typ prstenu máte vybraný, ale nyní přichází největší oříšek - velikost. Pokud partnerka prstýnky běžně nosí, stačí si nějaký tajně vypůjčit a nechat jej u šperkaře přeměřit. Co ale dělat, když žádný prsten nenosí? V tom případě zapojte její kamarádku nebo třeba využijte žertovné prstýnky z pouti. Zapojte důvtip! 
 
Abyste udělali skvělý první dojem, je třeba také vybrat nádhernou dárkovou krabičku. I tato zdánlivá drobnost je velmi podstatná. 
 
A co je nejdůležitější - zásnubní prsten vybírejte hlavně srdcem. Správně zvolený prsten tu vaši jedinečnou chvíli báječně podtrhne a vykreslí v těch nejjiskřivějších barvách. A tak přeci chcete, aby začala vaše společná cesta...
 
Jaké místo k žádosti o ruku zvolíte, je na vás. Vyberte však takové, které jí v kombinaci s prstýnkem vyrazí dech... ať už se jedná o vaše společné oblíbené místo na louce za městem nebo v parku, o romantickou pláž, vrchol alpské hory, nebo let balónem. Můžete si být jisti, že na tenhle okamžik nikdy nezapomenete!