Nedávno jsme vám popisovali, jakým žádostem o ruku se raději vyhnout a které jsou určené spíše pro silnější povahy. Tentokrát to však vezmeme z druhého konce – máme pro vás pár rad a tipů, kterých je vhodné se při žádosti o ruku držet. Není to sice dogma, berte to spíše jako doporučení, kterým však rozhodně nic nezkazíte – spíše naopak.
Je jen na vás, jestli se při zásnubách budete držet tradic anebo se vydáte modernější cestou. Dříve bylo zvykem, že se zásnuby oznamovaly při společných rodinných oslavách a neoznamoval je snoubenec, ale otec nevěsty. Ten avizoval zasnoubení a snoubenci si předali dárky. Pokud však oznámení mělo proběhnout v užším kruhu rodinném, tak roli oznamovatele automaticky převzal snoubenec.
 
Co bylo, bylo, dneska už z tradic příliš mnoho nezůstalo. Co se však nezměnilo, je darování zásnubního prstenu ženě. Zásnubní prsten by měl být zdoben velkým drahým kamenem, ale ptáte se v jaké hodnotě? Říkává se, že za zásnubní prsten by měl muž utratit jeden svůj měsíční plat. Čím dál častěji se stává, že i žena obdaruje v rámci zásnub svého budoucího muže – nemusí se však nutně jednat o dárek v podobě zásnubního prstenu, často snoubenky volí třeba i luxusní hodinky či prvotřídní manžetové knoflíčky.
 
Prstýnek tedy už máte, ale jak svou (snad) nastávající vhodně požádat o ruku? Tady se za spoustu let nic moc nezměnilo a nejdůležitější je stále vystihnout tu pravou romantickou chvilku. Klasikou v podobě romantické večeře při svíčkách nebo žádostí o ruku na pláži při dovolené rozhodně nic nezkazíte. Myslete však vždy na povahu vaší partnerky – opravdu ocení vaši opulentní žádost doplněnou boucháním šampaňského před desítkami lidí v plné restauraci?
 
Méně je někdy více a ve většině případů žena nesní o pompézní žádosti o ruku, ale spokojí se s větším soukromím. Dbejte hlavně na to, abyste se vy i vaše snoubenka cítili v klidu a uvidíte, že žádost o ruku vám pak půjde snadno.