Když se řekne svatba, není řeč jen o novomanželích, snubních prstýncích, zástupu svatebčanů a bohaté oslavě. I v současné moderní době stále přetrvává zvyk dodržování svatebních tradic, bez kterých by žádná svatba nebyla tou pravou svatbou.

Nezáleží na tom, jestli máte svůj den D už za sebou, nebo na navléknutí snubních prstýnků stále čekáte – ať tak či tak, znáte těchto 7 svatebních tradic?
 • 4 pravidla pro nevěstu – nevěsta by na sobě měla mít ve svatební den něco nového (symbol nového začátku), něco starého (symbol rodinné tradice), něco půjčeného (záruka, že si bude brát k srdci rady ostatních) a něco modrého (symbol věrnosti a dlouhé lásky).
   
 • svatební kytice – tu by nevěsta měla poprvé spatřit až ve svatební den, kdy ji přinese ženich. Po obřadu by ji pak měla hodit mezi družičky – která ji chytne, tak by se, jak známo, měla do roka a do dne vdát.
   
 • nevěstin podvazek – funguje podobně jako svatební kytice. Ženich by jej měl napnout a „vystřelit“ mezi svatebčany - muže. Který jej chytí, do roka a do dne se ožení.
   
 • házení rýže – pro zajištění štěstí, hojnosti a mnoha potomků se na novomanžele hází při průchodem špalírem nejen rýže, ale i čočka nebo plátky růží.
   
 • svatební koláčkysvatbu bez nich si lze představit jen těžko, ale pozor – nikdy by je neměla péct nevěsta, přivolalo by to na ni totiž problémy v manželství a uplakané děti.
   
 • zkouška ženicha – přichází-li si ženich pro nevěstu domů, čeká na něj před vstupem zkouška v podobě lahve vína a sekery ve špalku. Pokud sáhne hned po víně, bude z něj v budoucnu opilec; když se ale chopí sekery, bude dobrým hospodářem.
   
 • zkouška nevěsty – ani nevěsta nepřišla zkrátka a musela projít testem u ženicha. Když vstoupí do jeho domu, na zemi má být „připravený“ nepořádek. Pokud hned sáhne po koštěti a začne uklízet, bude dobrá hospodyňka. Pokud ale smetí jen překročí… inu, domyslete si sami…
   
Zásnubní prsten LOVE 048Snubní prsteny - model č.312Zásnubní prsten LOVE 056