Téměř každá žena si v hlavě alespoň jednou představovala dokonalé zásnuby. A zatímco v živých barvách snila o místě a o tom, v jakých šatech zrovna bude, když nastane onen jedinečný okamžik, muž ani zdaleka nevěděl, kdy a kde se zásnubním prstenem pokleknout. Cítíte to stejně? Pak s námi nahlédněte do ženské mysli a načerpejte inspiraci a tipy, jak žádost o ruku pojmout.

 

Kdy požádat o ruku?

Říkáte si, kdy je asi tak nejvhodnější doba zpečetit vaši lásku žádostí o ruku? Možná vás zklameme, ale vhodná doba ani okamžik neexistuje. Někteří muži potkají ženu a stačí jim měsíc, aby zjistili, že je to ta pravá a poklekli před ní se zásnubním prstenem. Podívejte se na svou drahou polovičku nebo si na ni vzpomeňte – můžete dát ruku do ohně za to, že lepší ženu nikdy nenajdete? Pak směle do toho.

Když se k žádosti o ruku schyluje…

V dlouhodobých vztazích se vyplatí pozornost a nastražené uši, jelikož ženy se mnohdy o svatbě letmo zmiňují nebo nedbale prohodí něco ve stylu: „Kdy už se konečně dočkám prstýnku?“. Nenápadné zmínky a naznačování jsou jasným signálem, že s žádostí nemusíte dlouho otálet a že vás přítelkyně zjevně neodmítne. V první řadě byste to ovšem měli chtít a cítit vy sami.

Kde a jak požádat o ruku?

Řekněme, že kráčíte po boku ženy, s níž chcete strávit zbytek života. Učinili jste rozhodnutí, které vám změní život a nyní čelíte dalšímu úkolu: Kde a jak ji požádat o ruku a nechat konečně zaznít ono kouzelné Vezmeš si mě?

Přinášíme vám 9 více či méně tradičních tipů:

žádost o ruku

zásnubní prsten zdobený třpytivými kameny

1. Tradičně

Dovolená

Společná dovolená a útěk od všedního života se jeví jako ideální příležitost k žádosti o ruku. V zahraničí se vám nabízí nespočet krásných míst, kde svou polovičku oslovit, ať už je to procházka po písčité pláži v žáru zapadajícího slunce nebo toulky ulicemi romantické metropole.

Destinace a místa jako stvořená pro žádost o ruku:

  • Paříž – Eiffelova věž, Terrass Hotel
  • Benátky – projížďka na Gondole
  • Řím – restaurace Aroma s výhledem na Colloseum
  • Londýn – London Eye, mrakodrap Shard
  • Ostrov Santorini – Mystique hotel nebo vrcholek městečka Oia (zde ale počítejte se zástupy diváků)
  • New York – nejvyšší patro Empire State Building
  • Turecko – let balónem v Cappadocia
  • Bangkok – resturace Vertigo

žádost o ruku

Romantická večeře

Vaše oblíbená restaurace, měkké světlo plápolajících svíček a omamná vůně jídla mísící se s příjemnou hudbou v pozadí. Existuje tradičnější okamžik pro žádost o ruku? Vsadíte-li na tuto klasiku, nezapomeňte na květinový puget a láhev kvalitního sektu. Na co naopak zapomeňte je ukrývání zásnubního prstýnku do jídla či do dezertu, neboť o vylomené zuby vaše budoucí nevěsta určitě nestojí.

Tip: Požádejte kuchaře, aby nápisem Vezmeš si mě? ozdobil talíř vaší polovičky, například pomocí balsamica nebo čokolády.

Místo, které vás oba spojuje

Máte nějaké speciální místo, ke kterému se vztahují vaše společné vzpomínky či zážitky, ať už první setkání nebo polibek? Skvělé! Využijte jeho nostalgické atmosféry a otevřete další kapitolu svého života právě tady.

žádost o ruku

Cesta z okvětních lístků růží

Ať už se cesta lemovaná okvětními lístky a svíčkami zdá jakkoli ohraná, většinu žen přesto dostane do kolen. Ohromte svou nic netušící přítelkyni hned jak vezme za kliku po příchodu z práce a nechte, ať ji kvítky provedou třeba až do koupelny k napuštěné vaně nebo na terasu. Tam ji překvapte zásnubním prstýnkem a vezměte ji dech podruhé.

žádost o ruku

Vánoce

Blížící se Vánoce si o zásnuby přímo říkají a každoročně se jich zejména na Štědrý den spousta odehraje. Svou polovičku můžete zmást tím, že krabičku se zásnubním prstýnkem ukryjete do obří krabice a necháte ji v domnění, že si rozbaluje kuchyňský robot nebo lyže.

Tip na žádost o ruku o Vánocích: Schovejte zásnubní prsten do speciální ozdoby na stromeček, která se bude nepatrně lišit od ostatních. Do jednoho z dárků pak přiložte vzkaz a vyzvěte přítelkyni, aby po ozdobě pátrala.

žádost o ruku

2. Netradičně

Chcete-li vybočit z davu a zároveň svou partnerku překvapit nejen samotným činem, ale i jeho realizací, pojměte žádost o ruku originálně:

Originální puzzle

Trávíte dlouhé zimní večery hraním společenských her a baví vás stavět puzzle? Nechte si vyrobit originální puzzle na zakázku a důmyslně do nich láskyplný vzkaz ukryjte.

Obrázek na zdi

Pokud se vám tradiční proslov vážící se k žádosti o ruku příčí, zeptejte se beze slov. Nechte si vytvořit fotokoláž z vašich společných fotek a do jejího středu nalepte vzkaz. Zarámovanou fotokoláž pak pověste na zeď a připravte se na chvíli, kdy si vaše drahá přírůstku všimne.

Pro milovníky přírody

Baví vás zdolávat kopce a toulat se v přírodě? Vyšlápněte si oblíbený kopec s pěkným výhledem – nejprve sám – a na vrcholek kopce umístěte ceduli s originálním vzkazem. Pak kopec zdolejte ještě jednou se svou přítelkyní a vychutnejte si moment, kdy na vrcholu ceduli spatří.

zásnubní prsten

Prstýnek ukrytý v dortíku

Patří sladké dortíky mezi oblíbené neřesti vaší přítelkyně? Nechte ji na zakázku vyrobit malý dortík ve tvaru krabičky a místo třešinky do něj zasaďte zásnubní prstýnek. Věřte nám, že na tuto odpolední kávu už nikdy nezapomene.

Nemáte zatím, co byste do krabičky zasadili? Nevadí, z naší nabídky zásnubních prstenů z červeného, bílého i žlutého zlata a platiny, si zaručeně vyberete. 

Vybrat zásnubní prsten

Zásnubní i snubní prsteny a další šperky si můžete prohlédnout i osobně, a to v některé z našich kamenných poboček v Praze, Brně nebo Bratislavě. Pokud se vám nějaký prstýnek zalíbil, svěřte své přání do rukou našeho milého personálu a nechte si zodpovědět cokoliv, co vás zajímá :). Těšíme se na vás!

Přečtěte si také:

Jak zjistit velikost zásnubního prstenu?

Víte, čím se odlišují zirkony od diamantů?