Přihlášení zákazníka

Zapomenuté heslo

Registrace zákazníka

Výhody registrace
  • Přehled o vašich aktuálních a historických objednávkách.
  • Zařazení do našeho věrnostního programu.
  • Sleva až do výše 10%.
  • Možnost nastavení připomenutí vašich významných životních událostí.

Víte, čím se zirkony odlišují od diamantů?

Při výběru zásnubního prstenu i společných snubních prstenů stojí lidé často před otázkou – prsten s diamanty či zirkony? Anebo úplně bez kamene? A jediný rozdíl, který jim je mezi diamantem a zirkonem známý, je cena – podle které se ve finále také rozhodnou. Máme pro vás ještě však pár dalších tipů, díky kterým se o zirkonech dozvíte něco víc a které vám usnadní rozhodování.

Zirkon

Na začátek je dobré udělat si jasno v tom, co vlastně zirkon je. Jedná se o chemickou sloučeninu, na rozdíl od diamantu, který je přírodního původu. Zirkony jsou navíc samozřejmě křehčí a měkčí než diamanty – což může být také jedním z rozhodujících faktorů.
 

 

Zirkon vs. Diamant

Na první pohled však zirkony od diamantů nerozeznáte. Při letmém pohledu na nový prstýnek, kterým se vám chlubí čerstvě zasnoubená kamarádka, nedokážete laickým okem rozeznat, zda se jedná o zirkon či nikoliv. Pokud byste však zmíněný zásnubní prstýnek viděli o rok či dva později, pravděpodobně byste již poznali, že se nejedná o diamant. Ten totiž na rozdíl od zirkonu vydrží nádherně lesklý a třpytící se po spoustu let, kdežto zirkon ztrácí svůj třpytivý půvab už po jednom roce. Díky tomu, že je diamant extrémně tvrdý a jeho povrch se nenaruší, dokáže i po spoustě let krásně odrážet paprsky světla a rozzářit celý prsten. U měkčího zirkonu je bohužel tato možnost nereálná.
 
 

 

 
Krásný lesk diamantu je dán i tím, že má vyšší index lomu světla než zirkon a je proto v prstenu mnohem jiskřivější. Rozdíl mezi těmito kameny laickým okem nepoznáte, pokud se bude jednat o velmi malý zasazený kámen – pokud jich však bude třeba pět vedle sebe anebo se bude jednat jen o jeden velký kámen, tak spolehlivě rozeznáte, zda máte před očima zirkon nebo diamant. Díky tomu, že je diamant extrémně tvrdý a jeho povrch se nenaruší, dokáže i po spoustě let krásně odrážet paprsky světla a rozzářit celý prsten. U měkčího zirkonu je bohužel tato možnost nereálná.
 

 

Cena vs. kvalita

Nepopiratelnou výhodou zirkonů je však jejich cena, která je mnohonásobně nižší než u diamantů. Položte si však následující otázku: chci šetřit na něčem, co si pořizuji na celý život? Zásnubní prsten a snubní prsteny jsou totiž výjimečnými šperky, jejichž hodnota by měla být trvalá a stejná i po padesáti letech nošení.
 
Přemýšlejte proto, jestli budete raději investovat do diamantů anebo se spokojíte se zirkony. Ať se rozhodnete tak či tak, důležité je, že výběr prstenů bude vycházet přímo z vašeho srdce a spojí dva různé životy v jeden společný.
 
 
 
Zásnubní prsteny z dílny Rýdl
 

Své rozhodnutí nám můžete svěřit i osobně na některé  z našich poboček v Praze, Brně nebo Bratislavě, kde vám s výběrem dokonalého zásnubního prstenu rádi pomůžeme.

 

 

VYBRAT ZÁSNUBNÍ PRSTEN