1) JE MOŽNÉ SI SNUBNÍ A ZÁSNUBNÍ PRSTENY VYZKOUŠET A KDO JE VÝROBCE?

Kompletní nabídku prstenů, které jsou na našich stránkách si můžete vyzkoušet v našich prodejnách v Praze a v Brně. V omezeném množství také u našich prodejců po celé České a Slovenské republice (v sekci obchodní zastoupení naleznete seznam modelů u každého prodejce).

Všechny prezentované modely snubních a zásnubních prstenů jsou výlučně naší výroby z naší dílny v Praze. Proto o našich špercích víme absolutně vše a jsme schopni vám garantovat odborný záruční a pozáruční servis.

 

2) JAK ZJISTIT SPRÁVNOU VELIKOST PRSTENU?

Pro určení správné velikosti je ideální návštěva jedné z našich prodejen, kde Vám ochotně pomůžeme a poradíme. Při určování velikostí je důležité přihlédnout k tomu, jak široký bude Váš prsten. Proto máme zkušební kroužky o šíři 3, 4, 5 a 6 mm a některé i po půl číslech.

Je důležité pamatovat, že na velikost prstu má vliv více faktorů – teplo, zima, denní doba, těhotenství i celkový fyzický stav. Aby Vám prsten dokonale padnul je důležité k tomuto všemu přihlédnout.

 

3) JE MOŽNÉ DODATEČNĚ SNUBNÍ A ZÁSNUBNÍ PRSTENY ZMENŠIT ČI ZVĚTŠIT?

U zásnubních prstenů není téměř žádný problém s úpravou velikostí. U většiny snubních prstenů také ne, ale existují modely kde je tato úprava hodně náročná až téměř nemožná. Ale vždy jsme tento problém nějak zvládli vyřešit. Tato služba je vždy zpoplatněná.

 

4) Z JAKÝCH MATERIÁLŮ VYRÁBÍTE SNUBNÍ A ZÁSNUBNÍ PRSTENY?

Snubní prsteny se vyrábí nejčastěji ze 14ti karátového zlata, stále oblíbenějšího palladia (Pd 585), platiny (Pt 950) a z 18ti karátového zlata.

Zásnubní prsteny vyrábíme nejčastěji ze 14ti karátového zlata, platiny (Pt 950) či z 18ti karátového zlata.

 

5) CO JE TO PALLADIUM A JAKÉ MÁ VÝHODY OPROTI ZLATU?

Palladium je drahý kov šedivě bílé barvy, který není u nás zatím příliš rozšířený jako materiál ve šperkařství. Ve světě však získává stále větší oblibu především díky svým vlastnostem.
Používáme slitinu Pd 585 s obsahem ruthenia, tato slitina je antialergenní a nevyvolává tak alergické reakce. Palladiová slitina má obdobné mechanické vlastnosti jako zlato, oproti bílému zlatu vyniká především vyšší bělostí (není potřeba galvanicky rhodiovat).
Je to tedy velmi vhodná slitina pro výrobu snubních prstenů a cenově příznivější než bílé zlato.

 

6) JAKÁ POVRCHOVÁ ÚPRAVA JE TRVANLIVĚJŠÍ - LESK NEBO MAT?

Obecně platí, že matné prsteny se časem vyleští a lesklé naopak zmatní. U kombinací lesku a matu bude časem rozdíl povrchových úprav ustupovat, až se jednou sjednotí. Určitě však na lesklých prstenech budou méně vidět první ranky či škrábance co prsten každodenním nošením získá. Ale neomezujte se tím - k našim prstenům získáváte celoživotní servis zdarma, který se vztahuje právě na obnovu povrchové úpravy.

 

7) CO ZAHRNUJE CELOŽIVOTNÍ SERVIS ZDARMA?

Tato služba zahrnuje jednou za dva roky obnovení povrchu prstenů zdarma. Ať jde o lesk, mat či kombinaci. Můžete si tyto povrchové úpravy i měnit a sami zjistíte, který povrch vám nejvíce vyhovuje. K prstenům obdržíte kartičku, na kterou se zaznamenává každé Vaše čerpání této služby.

 

8) JAK DLOUHO TRVÁ VÝROBA PRSTENŮ?

Výroba snubních prstenů u nás trvá standardně 3 týdny. Výroba zásnubních prstenů je rychlejší - 10 dní. Jsme však schopni vyrobit pro Vás prstýnky i expresně rychle.

Pokud spěcháte kontaktujte nás, určitě společně najdeme řešení.

 

9) JE MOŽNÉ DODAT SI NA VÝROBU VLASTNÍ MATERIÁL/ZLATO?

Není problém, Váš materiál podrobíme analýze/určení ryzosti zlata, a poté cenu odečteme z ceny prstenů. Když budete mít dostatečné množství zlomkového zlata nemusíte ani doplácet za výrobu prstenů. Máme pro Vás velmi výhodné ceny – kontaktujte nás.

 

10) JE MOŽNÉ DO SNUBNÍCH PRSTENŮ OBJEDNAT VNITŘNÍ RYTINU JMEN A DATUMU SVATBY? DÁVÁTE NA VÝBĚR Z VÍCE FONTŮ? KOLIK TO STOJÍ?

Rytiny do našich snubních prstenů provádíme zdarma. Zákazník má vždy na výběr z pěti fontů. Dále nabízíme také rytiny dle vlastnoručních podpisů.

 

11) LÍBÍ SE MI NĚJAKÝ MODEL, LZE HO UPRAVIT DLE MÉ PŘEDSTAVY?

Více méně kterýkoliv model si můžete upravovat dle Vaší představy. Jedná se především o změnu materiálu, barvy zlata, šířky a tloušťky prstenů, povrchové úpravy, velikosti, počtu a způsobu zasazení kamenů, atd. Prsteny vyrábíme, nejen prodáváme, proto je u nás možné téměř cokoli.

 

12) VYRÁBÍTE SNUBNÍ A ZÁSNUBNÍ PRSTENY DLE VLASTNÍHO NÁVRHU?

Zakázková výroba šperků je základem naší činnosti. Máte-li jakoukoliv představu v hlavě nebo na obrázku rádi to s vámi prokonzultujeme, uděláme návrh včetně 3D vizualizace, a poté se sami rozhodnete zda je šperk přesně dle Vašich představ.

 

13) JAKÝ JE HLAVNÍ ROZDÍL MEZI ZIRKONEM A BRILIANTEM?

Zirkon je syntetický kámen, briliant je přírodní diamant. Hlavní nevýhodou zirkonu před diamantem je v jeho životnosti. Zirkon časem ztrácí lesk, vadí mu kyselé prostředí, slaná voda... Má relativně nízkou tvrdost, proto se fasety brusu obrousí, a to vše má za následek postupnou ztrátu lesku, kterou zaregistrujete např. po pěti letech při srovnání s novým zirkonem či briliantem. Briliant (vybroušený diamant do kulatého brusu) bude pořád stejný. Celý Váš život bude zářit leskem a dodá Vašemu šperku trvalou hodnotu.

 

14) JAKOU KVALITU BRILIANTŮ POUŽÍVÁTE?

Standardně používáme brilianty kvality SI1 a barvy G. V této kvalitě a barvě jsou kalkulovány všechny ceny s brilianty na našich stránkách. Na přání rádi osadíme Váš budoucí šperk v jakékoliv lepší či horší kvalitě a barvě briliantu. Kontaktujte nás, rádi Vám uděláme cenovou nabídku.

 

15) JAKÁ JE ZÁRUKA NA VAŠE ŠPERKY?

Na naše výrobky poskytujeme standardní záruku 2 roky. Našim snubním prstenům však věříme natolik, že vám poskytujeme od 1.6.2013 záruční dobu 5 let.

Ke všem našim výrobkům získává automaticky jejich majitel také celoživotní servis zdarma.

 

16) MŮŽE Z PRSTENU VYPADNOU KÁMEN? JAK POTOM POSTUPUJETE?

Všechny kameny do našich výrobků jsou fasovány ručně. Naši fasři jsou mistři svého oboru a věřte, že se nám toto téměř nestává. A když se tak stane (většinou pouze při mechanickém poškození či nějakém velkém nárazu) reklamaci posoudíme a vždy vyřešíme ke spokojenosti obou stran. V případě, že šperk nebude mít známky mechanického poškození či zásahu třetí osoby kámen Vám do šperku vždy zdarma dodáme.

 

17) JAKÉ TYPY POVRCHOVÉ ÚPRAVY NABÍZÍTE?

Nabízíme tyto povrchové úpravy: vysoký lesk, saténový mat, více hrubostí diamantových matů, pískování a různé povrchy z naší cnc frézy pod názvem matt-finish.

Všechny tyto povrchy uvidíte v našich obchodech v Praze, Brně a Bratislavě.

 

18) EXISTUJE BÍLÉ ZLATO NEBO NE?

V ryzí podobě existuje pouze jedno zlato – žluté. Pro šperkařství se nejčastěji používají 14ti a 18ti karátové slitiny. 14ti karátová slitina obsahuje 58,5% ryzího zlata a 18ti karátové 75%. Další kovy ve slitinách např. ve žlutém zlatě stříbro a měď, v bílém zlatě stříbro, zinek, nikl nebo palladium, mají za úkol zbarvit slitinu zlata na požadovanou barvu. My používáme bílo-zlaté slitiny s obsahem stříbra, zinku a niklu nebo stříbra a palladia, které se vyznačují nejvyšší možnou bělostí a tvrdostí slitiny. Všechny tyto slitiny jsou registrovány puncovním úřadem České republiky a všechny naše výrobky ozkoušeny a označeny státní puncovní značkou.

 

19) JAK JE TO S OBSAHEM NIKLU VE SLITINÁCH?

Standardně používáme bílo-zlatou slitinu 585 ve složení zlato, stříbro, zinek a nikl. Obsah niklu v této slitině je 6%, a tato slitina splňuje všechny evropské a české normy. Je registrovaná puncovním úřadem a všechny naše výrobky procházejí zkouškou tohoto úřadu. Pro silné alergiky na nikl máme však i absolutně bez niklovou bílo-zlatou slitinu.

 

20) JAK SE STARAT O PRSTENY/ŠPERKY ABY CO NEJDÉLE VYDŽELY?

Odkládejte šperky při fyzické práci a sportu. Vyhýbejte se kontaktu s tvrdými kovy a materiály. Chraňte šperky před agresivními chemikáliemi požívanými v domácnosti a hlavně ukládejte samostatně v polstrovaných šperkovnicích či krabičkách, které jsou určené pro skladování šperků.

Zlato nepatří mezi nejtvrdší kovy, proto šperky vyžadují pravidelný servis, který máte od nás celoživotně zdarma.

 

21) DOSTANEME KE ŠPERKU S DIAMANTEM CERTIFIKÁT? CO MI GARANTUJE?

Ke každému nákupu jakýchkoliv šperků z naší nabídky osazené diamanty obdržíte certifikát pravosti, který Vám garantuje velikost diamantu v karátech, kvalitu – čistotu, barvu a brus kamene. U větších kamenů nad 0,33ct můžete obdržet i mezinárodní certifikát renomovaných gemologických laboratoří GIA,HRD či IGI.

Tyto certifikáty vystavuje náš dodavatel diamantů – diplomovaný gemolog.

 

22) JAKÉ DALŠÍ SLUŽBY NABÍZÍTE?

Pilířem naší činnosti je zakázková výroba šperků. Máte-li jakoukoliv představu o jakémkoliv šperku v hlavě či na papíře, rádi to s Vámi probereme, uděláme grafický návrh včetně 3D vizualizace, vypracujeme cenovou nabídku a v případě Vašeho zájmu následně zrealizujeme. Líbí se Vám někde něco? Kontaktujte nás.

 

23) CO JE SOUČÁSTÍ BALENÍ?

Kompletní součástí našich produktů při koupi je vždy šperk ve firemní krabičce, záruční list s popisem šperku (druh, váha, ryzost zlata, počet, kvalita a brus diamantů), certifikát k diamantu (je-li ve šperku osazen) a kartičku na celoživotní servis zdarma.

To vše budete mít uloženo v naší firemní taštičce.

 

24) CO JE RHODIUM?

Rhodium je drahý kov absolutně bílé barvy. Protože surové bílé zlato není úplně tak bílé jak ho znáte z výloh obchodů musí se vždy galvanicky pokovit zmíněným rhodiem. Provádíme maximální možnou tloušťku této vrstvy, aby vydržela co nejdéle, ale stále to není na věky. V naší službě celoživotní servis zdarma máte vždy zahrnutou novou vrstvu rhodia, aby šperky vypadaly opět jako nové.