Dokonalá svatba je dojemná, okouzlující, ale především zábavná. Přemýšlíte, jak hosty zabavit, aby na váš svatební den vzpomínali dlouho a s úsměvem? Pak oceníte naše tipy na zábavné svatební hry, kvízy a další aktivity, které snadno rozproudí tchýně, dědečky i kamarády.

                                         

Vtipná svatební tombola

Svatební tombola je dobrým způsobem, jak získat nějakou korunu navíc, ale může být také efektivním nástrojem pro pobavení svatebčanů. Vtipné svatební tomboly se v poslední době těší čím dál větší popularitě. Chcete-li hosty zaručeně pobavit, jděte na to chytře. Pořiďte do tomboly úplně obyčejné produkty běžné spotřeby a dejte jim lákavý název. Kdo by nepropukl ve smích, kdyby vyhrál vzácné archivní víno a dostal láhev od vína plnou rozinek?

 

 

Níže přikládáme pár příkladů, které vás při organizaci svatební tomboly mohou inspirovat:

 

 1. Luxusní parfém – stromeček do auta
 2. Sada kol – dvě Coca-coly
 3. Dům na klíč – přívěšek na klíče ve tvaru domečku
 4. Něco na zub – kartáček a zubní pasta
 5. Piknik pro dva – dva kusy sladkého Pikniku v tubě
 6. Souprava čínského porcelánu – sada plastového nádobí a hůlky
 7. Výlet na Vysočinu – salám Vysočina
 8. Notebook – zápisník
 9. Striptýz – svlékací párky
 10. Puzzle – pytlík strouhanky
 11. Italská večeře – špagety a kečup
 12. Vybavení kanceláře – kancelářské sponky, propiska, izolepa

 

Zkuste se zamyslet a porozhlédnout doma, třeba vás napadne spousta dalších úsměvných výher.

 

Seznamovačka

Chcete, aby se na vaší svatbě nedělili lidé na skupinky a všichni se bavili se všemi? Dejte jim k tomu prostor hned na začátku svatby. Vytvořte malé lístečky s čísly a nechte hosty, aby si z klobouku při příchodu jeden vytáhli. Hosté pak musí najít parťáka se stejným číslem a jít s ním na panáka něčeho dobrého. Perfektní příležitost, jak stmelit nejen obě rodiny, ale i přátelé ze strany ženicha a nevěsty.

 

 

Svatební strom či obraz

Zábavu vykouzlíte i s obyčejným malířským plátnem. Buď ho nechte prázdné a nechte hosty, aby vám na jeho kousek každý namaloval něco na památku nebo na něj předem namalujte veliký rozvětvený strom i s kořeny, kam vepíšete svá jména. Každý svatebčan si poté vybere větev, na kterou vám pomocí barev obtiskne svůj prst a přidá podpis. Svatební strom si pak můžete nechat zarámovat a pověsit na zeď jako milou vzpomínku na svůj svatební den.

 

Hledání nevěsty

 

Klasický únos nevěsty už se na moderních svatbách moc nenosí. Ne vždy totiž dopadne podle plánu a často může celé akci spíše uškodit. Co ale pojmout únos nevěsty trochu jinak? Oblíbený je například organizovaný únos, kdy družičky nevěstu „unesou“ na nedaleké místo, odkud bude mít nevěsta náležitý rozhled na ženicha a snahu o její vysvobození. Chybět by nemělo ani šampaňské či drobné občerstvení pro nevěstu, která by si únos měla ve výsledku užít. Družičky přichystají ženichovi nápovědy s nejrůznějšími úkoly a ukryjí je do důmyslně vybraných předmětů či míst. Právě nelehké a zároveň vtipné úkoly odkryjí, jak zdatného (fyzicky i psychicky) a oddaného muže si nevěsta vzala.

 

                                              Photo by Álvaro CvG on Unsplash

 

Novomanželský kvíz

Novomanželské kvízy se již v poslední době stávají na svatbách tradicí. Možná se vám zdá tato svatební hra ohraná, nicméně při vhodně zvolených otázkách se jedná o spolehlivou zábavu jak pro vás jako pro novomanžele, tak pro svatebčany. A jak novomanželský kvíz probíhá?

 

 1. Nevěsta s ženichem si sednou na židle zády k sobě, ideálně na dobře viditelné místo, aby je hosté dobře viděli.
 2. Vzájemně si vymění jednu ze svých bot.
 3. Moderátor jim klade otázky a novomanželé na ně zvednutím příslušné boty odpovídají. Pokud se odpověď podle nich týká obou, mohou zvednout obě boty.

 

Tato hra odhalí, jak moc jsou novomanželé sladění a naopak a při zvolení zajímavých a místy peprných otázek pobaví i nezúčastněné.

                                      

Svatební kvíz – tipy na originální otázky:

 

 • Kdo koho sbalil?
 • Kdo se jako první pohádá s tchýní?
 • Kdo lépe vaří?
 • Kdo je větší žárlivec?
 • Koho víc poslouchá pes/kočka?
 • Kdo víc utrácí?
 • Kdo mluví víc sprostě?
 • Kdo častěji začíná hádky?
 • Kdo si častěji bere telefon na záchod?
 • Kdo se víc rozvaluje na společné posteli?
 • Kdo doma víc křičí?
 • Kdo se chodí jako první usmiřovat?
 • Kdo pije častěji alkohol?
 • Kdo častěji prokrastinuje?
 • Kdo je dominantnější?

 

Otázek může být 10, ale klidně také 30. Záleží, kolik toho na sebe chcete prásknout a jak budou hosté během kvízu reagovat. Kvíz standardně připravuje moderátor či svědek. Hosté ocení, pokud bude moderátor kvízu i dobrý bavič a proloží ho nenucenými vtípky a narážkami J.

 

Máte už jasno o zábavě, kterou pro hosty připravíte, ale o snubních prstenech jste doposud moc nepřemýšleli? Prohlédněte si naši nabídku snubních prstenů čítající více než stovky designových modelů a vyberte si kvalitní snubní prsteny, kterými stvrdíte vaši lásku. Nebo nám svěřte svůj vlastní návrh snubních prstenů a nechte si zhotovit prsteny přímo podle vašich představ.

 

       

Navštivte pobočky Rýdl

 
 

 

 

 

VYBRAT SNUBNÍ PRSTENY

 

Prečtěte si také: