Základní dilema muže, který se chystá před svou vyvolenou pokleknout se zásnubním prstenem zní: Chci, aby byly zásnuby překvapením, ale zároveň chci, aby se jí prsten líbil. Co mám dělat? 

Základní dilema muže, který se chystá před svou vyvolenou pokleknout se zásnubním prstenem zní: Chci, aby byly zásnuby překvapením, ale zároveň chci, aby se jí prsten líbil. Co mám dělat?

Mnoho mužů se při výběru zásnubního prstenu potýká s problémem. Vím o své ženě tolik, abych jí vybral prsten, který se jí bude líbit a mohl jí překvapit? Jestli si myslíte že ne, nezoufejte, není jednoduché vybrat pro ženu něco tak osobního, jako je šperk. Že si nejste jistí z vás nedělá špatného partnera.

První volbou je nenápadně (nebo i otevřeně) vyzvídat u kamarádek nebo rodiny. To má samozřejmě své problémy. Možná se s nikým z jejího okolí neznáte zas tak dobře, abyste se svěřili s tak významnou věcí, jako jsou zásnuby. Nic nezkazí utajovaný okamžik tolik, jak když se její kamarádka nebo sestra nechtěně prořekne.

Pokud vám opravdu záleží na tom, aby vše zůstalo v tajnosti, máte ještě jednu možnost. Není to nikdo z rodiny ani přátel a asi vás nejdříve ani nenapadl. Je to sám klenotník. Pravděpodobně už pomáhal s výběrem stovek nebo tisíců prstenů a bude pro vás mít cenné rady. Buďte otevření a řekněte mu o své milé všechno, co můžete. Aby se zásnuby povedly a žena byla s nasazeným prstýnkem spokojená, je třeba dobře popsat co má ráda, jak vypadá, jak se líčí a jak obléká, jak ráda tráví svůj volný čas, jak a kde jste se potkali, sdílíte-li a používáte-li nějaké přezdívky, jaká jsou její oblíbená místa? Rozhodovat bude možná nenápadný detail.

Odpovědi na všechny tyto otázky jsou důležitější, než by se mohlo zdát. Pokud se vaše milá třeba ráda potápí a vášnivě sportuje, asi úplně neocení veliký zásnubní prsten s nápadným blyštivým kamenem. Možná se jí bude líbit, ale bude jí asi překážet při sportu a koníčcích. Je třeba mít na vědomí, že zásnubní prsten po zásnubách žena snímá z prstu jen zřídkakdy. Nejlepší je takový prsten, který si žena ráda prohlédne ve chvilce klidu, ale jinak si během dne ani nevzpomene, že jej má.

Kromě vlastních vzpomínek a postřehů mohou hodně pomoci sociální sítě. Mnoho žen na Facebook nebo Instagram umisťuje fotografie šperků. I v těchto vodách tak lze zalovit a vybírat. Nikdy v tom nejste sami a vždy vám někdo rád pomůže.