Víte, co je skvělého na špercích, které si vezmete ve svůj svatební den? Kromě toho, že na vás zanechají dotek luxusu a ještě více vás rozzáří, třeba i to, že na rozdíl od svatebních šatů je unosíte i po svatbě. Prozradíme vám, jak a podle čeho si vybrat svatební šperky, aby dokonale ladily k vašim svatebním šatům a zároveň se hodily i na běžné nošení.

Barva svatebních šperků podle barvy šatů

Při výběru svatebních šperků zvažte nejprve barvu materiálu a řiďte se přitom ideálně barvou svých svatebních šatů. Ne každá nevěsta automaticky sáhne po čistě bílých šatech, v takovém případě pak na barvě šperků záleží dvojnásob. Podívejte se, jaká barva šperků bude vašim svatebním šatům nejvíce slušet:

  • Čistě bílé svatební šaty umocní šperky z bílého zlata či platiny.
  • Krémové svatební šaty nejlépe vyniknou s teplejším odstínem šperků, konkrétně třeba s růžovým zlatem nebo zlatými šperky.
  • Pudrové svatební šaty a jejich jemnost podpoříte šperky z bílého zlata, přičemž právě tato barva šatů si doslova říká o perly.
  • Růžové svatební šaty si zachovají svou něžnost v kombinaci se šperky z růžového zlata. Chcete-li jim naopak na romantičnosti ubrat, vsaďte na náušnice, náhrdelník nebo náramek z bílého zlata.

Svatební náušnice

Zatímco náhrdelník bývá velmi individuální záležitostí, na svatební náušnice si potrpí většina nevěst. Náušnice na svatbu vybírejte podle svého tvaru obličeje a střihu šatů a také podle svatebního účesu.

 

1.Náušnice podle tvaru obličeje

Kulatý obličej opticky prodloužíte visacími náušnicemi nebo náušnicemi ve tvaru slziček, které nejvíce vyniknou na polovyčesaných nebo zcela vyčesaných vlasech. To stejné platí pro oválnou tvář a obličej ve tvaru srdce, kterému sluší i náušnice čtvercového nebo diamantového tvaru.

Pokud se pyšníte protáhlým obličejem, poohlédněte se po masivnějších náušnicích ve tvaru pecky (například s blyštivým drahokamem) nebo po perlách, které tvář zjemní.

2.Náušnice podle střihu šatů

Čím honosnější svatební šaty si oblečete, tím decentnější náušnice si vezměte. Zásadní roli hraje i střih a zdobení v ramenou šatů, s nímž by se obrovské a výrazné náušnice mohly tlouci.

3.Náušnice podle svatebního účesu

Stejně tak by se náušnice neměly navzájem rušit s vaším účesem. Plánujete obléct závoj nebo hodláte svůj účes zkrášlit spoustou kytiček? Pak zůstaňte u jednoduchých náušnic, například jemných kroužků nebo pecek s drobnými kamínky.

Svatební náhrdelník

O tom, na jaký svatební náhrdelník padne volba, rozhoduje z velké části výstřih šatů. Velké oblibě se nyní těší krajkové svatební šaty s hlubokým výstřihem do V. Paradoxně ale právě tomuto typy šatů by náhrdelník, byť i podlouhlý, mohl uškodit. K hladkým šatům s výstřihem do V se naopak náhrdelník s podlouhlým přívěskem nesmírně hodí. Svatební šaty bez ramínek mají tu výhodu, že si k nim můžete vzít jakýkoliv náhrdelník a vždycky budete vypadat skvostně. Některé nevěsty řeší svatební šperky rovnou setem náhrdelníku a náušnic. Zde jen pamatujte, že v každé takové kombinaci by měl dominovat pouze jeden šperk.

 

 

Náramek na svatbu

Svůj svatební náramek vybírejte jako poslední, aby ladil se zbytkem šperků. Obecně by měl být spíše jemný a nenápadný, aby zbytečně nepoutal pozornost od šatů, sázkou na jistotu je kupříkladu tenký náramek ze žlutého nebo bílého zlata.

Svatební šperky s barevnými drahokamy – ano, nebo ne?

Ve hře svatebních šperků samozřejmě nemusí být pouze brilianty nebo jednoduché šperky bez drahokamu. Nemusíte jít zrovna do rubínu nebo smaragdu, ale co třeba šperky s akvamarínem? Ze šperků s tímto světle modrým kamenem čiší klid a pohoda, a právě té budete ve svůj Den D potřebovat nejvíce.

Svatební šperky na zakázku

Dost možná se také stane, že si vyberete natolik atypické svatební šaty, že ty správné šperky k nim budete hledat jen marně. Proč se ale vzdávat své představy, když existuje možnost zhotovení šperků na zakázku? Stačí za námi přijít s konkrétní představou nebo nápadem do vybrané kamenné pobočky v Praze, Brně nebo Bratislavě a my už se spolu s naším týmem zkušených zlatníků i designérů společně postaráme o to, aby se vaše představa stala skutečností.

A nakonec… V jednoduchosti je krása

Jak sami vidíte, celý výběr svatebních šperků se točí především kolem svatebních šatů, jejich barvy, střihu i materiálu či zdobení. Do výběru šperků se tedy raději pusťte, až když vám ty jediné dokonalé svatební šaty visí doma na ramínku. Šperky, které si vyberete, by je měly pouze hezky doplnit, nikoliv přebít. Právě k této příležitosti se maximálně váže tolik omílané pravidlo, že v jednoduchosti je krása. A to i v případě, že zvolíte úplně jednoduché svatební šaty.

Možná budete mít tendenci zvýraznit je masivními náušnicemi či náhrdelníkem, abyste ve svůj životně významný den nezanikla. Ale víte co? Bez obav se držte svého minimalismu, protože tím nejkrásnějším šperkem vašich šatů se stanete vy sama.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Ztráta snubního prstenu: Co s tím?

Co si nechat vyrýt na snubní prsten?