Často vzhlížíme k hercům nebo zpěvákům, podnikatelům či politikům, zkrátka celebritám a chceme se jim vyrovnat alespoň v klíčových okamžicích našich životů. Zásnuby mezi tyto chvíle, které si pamatujeme po celý náš život, dozajista patří.

Často vzhlížíme k hercům nebo zpěvákům, podnikatelům či politikům, zkrátka celebritám a chceme se jim vyrovnat alespoň v klíčových okamžicích našich životů. Zásnuby mezi tyto chvíle, které si pamatujeme po celý náš život, dozajista patří. Proč se tedy neinspirovat zásnubními prsteny slavných párů?

Mezi ty klasické, jejichž soukromí nejen před zásnubami, ale i po svatbě přitahovalo zraky veřejnosti i novinářů dozajista patří i Jacqueline a John Fitzgerald Kennedyovi. Na konci června roku 1953 požádal John Kennedy o ruku Jacqueline Bouvier a na pomoc si k tomu vzal skutečně originální zásnubní prsten. Ale co by to bylo za celebritu, kdyby před mladou ženou pokleknul s nějakým obyčejným zásnubním prstýnkem?

V restauraci v Bostonu, kam John svou nastávající u příležitosti zásnub pozval, dostál své pověsti playboye a muže s výjimečným vkusem. Jacqueline by si jistě nevzala muže, který by neprokázal svou lásku k draze vypadajícím a krásným věcem a nedemonstroval ji přímo na prstenu, který mladá paní Kennedyobá nosila na prstě po celou dobu jejich manželství. Dvojice, která do dějin vešla nejen kvůli neblaze známému atentátu na amerického prezidenta, ale i kvůli svému osobitému stylu, v němž se snoubila elegance s nadčasovostí a luxusem, si v případě zásnubního prstenu skutečně uměla vybrat.

Tragický příběh dvojice, která byla považována za jednu z vůbec nejkrásnějších a nejstylovějších co se oblečení, doplňků a šperků týká, se započal v den jejich zásnub. Zásnubní prsten, kterým John přislíbil Jacqueline věčnou lásku, nikdy nevyjde z módy, jeho lesk a krása jsou zkrátka věčné. Od toho osudového dne se budoucí paní Kenedyová mohla pyšnit zásnubním prstenem značky Van Cleef a Arpels s ohromným smaragdem a množstvím menších diamantů vysázených kolem něj.

Zásnubní prsten s diamantem je zkrátka klasika a snad neexistuje žena, která by při pohledu na lesknoucí se kámen a blyštící se zlato řekla ne.

Manželství Johna a Jacqueline sice nemělo dlouhého trvání, zásnubní prsten, kterým byla neoficiálně stvrzena jejich láska však ano. Ještě dlouho po jejich zásnubách i svatbě inspiruje tento jedinečný prsten snoubence a svou krásou je láká k zásnubám v podobném stylu.