Každý si přeje, aby se právě ta jeho přání jednoho dne splnila do posledního detailu, přesně tak, jak bylo namyšleno, nebo naplánováno. V případě zásnub to platí dvojnásob.

Každý si přeje, aby se právě ta jeho přání jednoho dne splnila do posledního detailu, přesně tak, jak bylo namyšleno, nebo naplánováno. V případě zásnub to platí dvojnásob. Navlečením zásnubního prstenu na prst ženy vlastně dáváte souhlas s tím, že se podobného rituálu, kde je vyjádřena vzájemná láska a úcta obou zúčastněných, už zřejmě nikdy účastnit nebudete. Tedy ne jako ten, kdo zásnubní prsten na prst navléká.

Zásnuby by měly být jen jednou za život a jako takové je třeba jejich průběhu, ale především včasné organizaci a přípravě všeho potřebného, věnovat náležitou pozornost. Pokud tápete v tom, kdy vlastně ženu o ruku požádat, aby to bylo co nejromantičtější období, jehož atmosféra zaručí, že jakmile spatří krabičku se zásnubním prstenem, řekne jednoznačné  “ano”, už dál nepátrejte po vhodném termínu.

Zásnuby by měly patřit zimě a zimní měsíce se svým jedinečným kouzlem zásnubním prstenům. Zima a vše, co k ní patří -  mráz, sníh, svařené víno, přítmí, světlo svíček a prskavek, sváteční atmosféra s dobrým jídlem v kruhu rodiny a známých je ideálním prostředím pro požádání o ženinu ruku se zásnubním prstýnkem schovaným za zády v barevné krabičce. Pokleknout do sněhu a otevřít krabičku, v níž se blýská zásnubní prsten s velkým kamenem je snem každé ženy, která si chce připadat jako skutečná Popelka.

Pokud navíc vyberete takový prsten, který bude sám ztělesněním zimy a vánoc, bude se třpytit jako čertsvě napadnutý sníh a odrážet světlo svíček a plameny ohně v krbu, máte vyhráno. Takovému zásnubnímu prstenu a takovým zásnubám ve velkém zimním stylu se nedá odolat a na vyslovenou otázku “vezměš si mě?” se nedá říci ne.

Zásnubní prsten na prstě a krásné vzpomínky na jedinečný okamžik, který se pod vlivem blížících se vánoc proměnil ve skutečnou zimní pohádku bude tím důležitým a přelomovým okamžikem  v životě budoucích snoubenců. Zásnuby se vším, co k nim patří a zimní romantikou k tomu jako bonus, jsou možné jen v zimě.