Z bílého, nebo ze žlutého zlata? Platinový, či stříbrný? A s luxusně vybroušeným briliantem, nebo jen se zirkonem? Tohle je jen zlomek otázek, které trápí snad každého muže při výběru zásnubního prstenu pro svou partnerku. V tom lepším případě, muži vybírají zásnubní prsten jen jednou za život, ale stojí je to zato hodně nervů. A není se čemu divit, vybrat ten pravý je dřina rovnající se přípravě celé svatby.

Základní doporučení pro všechny muže: vždy myslete na vkus vaší partnerky. Pokud má ráda okázalé šperky a třeba i módu, určitě jí nebude vadit výraznější prsten, třeba i s netypicky vybroušeným nebo umístěným kamenem. Pokud však dává přednost střídmějšímu stylu a má ráda jemnost, přeneste ji i do jejího zásnubního prstenu. Vyberte takový prsten, který bude mít klasickou podobu, jemné linie a decentní, uprostřed vsazený kámen. Rozhodně tak nešlápnete vedle.
 
Zásnubní prsten je potřeba sladit i s ostatními šperky, které jeho budoucí majitelka nosí. Pokud dává přednost náušnicím, náramkům a řetízkům ze žlutého zlata, bude se k těmto šperkům stejně tak hodit i zásnubní prsten ze žlutého zlata. Žluté zlato je však obecně velmi špatně kombinovatelné s ostatními kovy, proto, pokud je to možné, vyberte své partnerce raději prsten z bílého zlata nebo platiny.
 
Rozhodně se nedržte zažitého klišé, že čím vyšší cena prstenu, tím větší z něj bude mít partnerka radost. Obdarované především záleží na tom, aby byl zásnubní prsten darován a předtím i vybrán z lásky. Vybírejte proto srdcem a částečně i intuicí. Pokud vás nějaký zásnubní prsten zaujme na první pohled, zkuste si jej představit na prsteníčku vaší partnerky. Líbí se vám ta představa? Jasně vidíte, jak je vaše nastávající snoubenka nadšená? Zrychlil se vám tep? Tak to jste vybrali správně, tento zásnubní prsten jí bude zaručeně slušet!