Jak své drahé polovičce učarovat? Osvědčeným a spolehlivým prostředkem je originální šperk. Dokonalý šperk se stává součástí charismatu majitele, podtrhuje osobnost a zdůrazňuje individualitu. Takový šperk nekoupíte v žádném obchodě, byť by zastupoval sebeprestižnější značky. Takový šperk umí vyrobit pouze mistr šperkař podle představy zákazníka.

První krok je vždy nejtěžší

Není snadné opustit osvědčený rituál - navštívit oblíbené klenotnictví, vybrat, zaplatit a odejít s pěkně zabaleným dárkem. Nabídka je i mezi sériově vyrobenými šperky skvělá a naleznete tam úchvatné kousky, ale chcete-li něco unikátního, je taková cesta příliš jednoduchá. Má-li mít darovaný šperk duši, musí nad jeho kolébkou bdít vize a nezkrotná touha darovat něco, co bude obdarovanému připomínat dárce pokaždé, když na šperk pohlédne nebo si s ním vyjde do společnosti.

Uměním je již volba druhu šperku. Náhrdelník, prsten, náušnice nebo něco důvěrnějšího? Záleží především na tom, jak dobře budoucí majitelku či majitele šperku znáte. Některé ženy rády nosí prsteny, jiné náušnice. Náhrdelníkem, případně přívěškem na krk, nepohrdne žádná. Kromě toho nabízí snad největší prostor pro uplatnění fantazie a kreativity při vymýšlení budoucí podoby. Nejčastěji však chtějí páry zvěčnit originalitu své lásky v zásnubních či snubních prstenech. Právě tyto šperky si totiž o vlastní návrh říkají nejvíce. Co jiného vyjádří tak unikátní okamžik jako zásnuby nebo svatba, než právě prsten podle vlastního návrhu?

Ani výběr materiálu není triviální záležitostí. Zlato, platina nebo palladium? Každý má něco do sebe, stejně jako třpytivé brilianty. Třešničkou na dortu může být čtveřice „královských“ kamenů - diamant, rubín, safír a smaragd. Drahý kámen je také možné vybírat dle měsíčního znamení či planety. Ale to už by chtělo konzultaci s astrologem.

Pokračování nad papírem

Víme co, víme z čeho. Nastal čas představu budoucího šperku vizualizovat. Nápad může přijít jako blesk z čistého nebe, jindy na sebe nechává čekat celou věčnost a je nutné ho „vysedět“. Inspirace se potuluje všude kolem nás, ale také v našem nitru. Nevystačí-li povědomí o tom, co má druhá osoba ráda, co ji baví, co obdivuje, čím žije, pak nezbývá než vyrazit do obrazáren, muzeí a do vzpomínek, či na google obrázky. Nezlobte se, když dlouho nic nepřichází. Tvůrčí jiskra je totiž velice plachá a někdy zmizí ještě rychleji než se objeví.

Svěřujte své představy papíru. Nic nezatracujte, nic nevyhazujte. Pokulhávají-li vaše výtvarné schopnosti za vaší kreativitou, nevadí, představu podchyťte alespoň slovy. Případně můžete za šperkařem pouze se základním náčrtkem. Zbytek vytvoříte společnými silami v rozhovoru o šperku a osobě, které je určen. Ať tak či onak, nakonec vám šperkař předloží návrhy, ze kterých vyberete ten pravý ořechový. Začíná poslední, respektive předposlední fáze: Výroba.

Jak to chodí u nás

Začínáme debatou nad návrhem, vytvářením variant a upřesňováním detailů. Po konečném rozhodnutí vytvoříme cenovou kalkulaci. Je-li klientem odsouhlasena, založíme zakázku a po uhrazení zálohy ve výši 30 % kalkulované ceny šperku zahájíme výrobu. Nejprve spatří světlo světa 3D vizualizace v podobě tištěných obrázků zobrazujících šperk z různých úhlů pohledu.

Bez obav můžete popustit uzdu fantazii a vymyslet si i složité detaily. Umíme pracovat s přesností 25 mikronů (0,025 mm) a naši zlatníci jsou špičkou ve svém oboru. Umíme tedy stvořit skutečně filigránské dílo. Na vizualizaci poprvé spatříte, jak by mohl vypadat šperk ve skutečnosti. V této fázi může zákazník pořád vznášet připomínky a navrhovat změny. Teprve až je s podobou šperku spokojen a odsouhlasí jeho finální podobu, zahajujeme druhou fázi. Tou je proměna virtuální reality ve skutečný šperk. Dokončený šperk „z masa a kostí“ dostanete do ruky tři týdny od konečného odsouhlasení designu.

Tři týdny spotřebuje vlastní výroba, transformace materiálů zhmotňující vaši původní představu. Práci našich šperkařů maximálně věříme a i u šperků na zakázku poskytujeme celoživotní servis zdarma. U nás se nemusíte bát, že se zakázkovou výrobou jdete do rizika s nejistým výsledkem.

To poslední a svým způsobem i nejdůležitější ale zůstává na vás. Vybrat vhodný okamžik a předat originální dar a vychutnat radost z radosti obdarovaného.

Sůl nad jedinečnost

V závěru známé a oblíbené filmové pohádky říká moudrá stařenka, že láska je solí života. Šperk vyrobený na zakázku představuje dokonalý důkaz lásky. Vypovídá, že dárce dlouho dopředu přemýšlel, jak udělat milované osobě radost, jak ji potěšit. Osobně spolupracoval na perfektním návrhu, přiložil ruku k dílu, a proto ve šperku zůstává stopa jeho duše. Takové šperky pak žijí vlastním životem, mívají svá tajemství a hlavně budou vždy důkazem výjimečnosti vaší lásky, kterou sériová výroba nedokáže zachytit.

Je to zcela něco jiného než cestou na schůzku navštívit náhodný obchůdek a mít za pár okamžiků vyřešeno. Pokud ve šperku necháte svůj odraz a svoji práci, budete si dárku mnohem více vážit.

Tři prsteny z naší nabídky pro načerpání inspirace. Další naleznete zde

prohlédnout další prsteny

Bohatě zdobený zásnubní prsten Snubní prsten v kombinaci dvou barev zlata Zásnubní prstýnek s květinovou korunkou
Originálním šperkem ve tvaru květiny zajisté vyčarujete úsměv na tváři vaší vyvolené. Šestnáct okvětních lístků obklopuje oslnivý středový briliant. Jedinečný je i rovný profil obroučky. Velmi elegantní model snubních prstenů. Oblíbenou kombinaci bílého a červeného zlata doplňuje matno-lesklé provedení a v dámském prstenu navíc i sedm přepychových kamenů. Jemný a romantický zásnubní prstýnek. Dominuje mu korunka ve tvaru květu, která drží jeden oslnivý kamínek. Ideální volba, pokud má vaše partnerka ráda spíše nenápadnou, přirozenou krásu.