Když Filip Mountbatten požádal princeznu Alžbětu o ruku, vytáhnul z krabičky velmi jednoduchý, zato však nadčasový a luxusní zásnubní prsten zdobený centrálním tříkarátovým diamantem, který byl obklopen pěti menšími diamanty po obou stranách. Tato diamantová nádhera pak byla pro větší lesk a hlavně, aby byla krása prstenu uchována i pro budoucí generace, zasazena v platině.

Když Filip Mountbatten požádal princeznu Alžbětu o ruku, vytáhl z krabičky velmi jednoduchý, zato však nadčasový a luxusní zásnubní prsten zdobený centrálním tříkarátovým diamantem, který byl obklopen pěti menšími diamanty po obou stranách. Tato diamantová nádhera pak byla pro větší lesk a hlavně, aby byla krása prstenu uchována i pro budoucí generace, zasazena v platině.

Jistě si tu lesknoucí se nádheru, kterou je možné nosit na prstě prakticky neustále aniž by se omrzela, dokážete představit. Odkud se ale vzaly diamanty, které zásnubní prsten tak dokonale ozdobily? Jaká je jeich historie? Nebývá zvykem, aby se v jednom kusu šperku protnulo několik rodinných příběhů.

V případě zásnubního prstenu s diamanty, kterým Filip požádal o ruku Alžbětu, tomu tak ale bylo. Diamanty totiž pochází z tiáry jeho matky, princezny Alice. Aby byl osobní rozměr unikátního šperku ještě podtržen, navrhnul design zásnubního prstenu Filip sám. Podle jeho návrhu prsten zrealizoval proslulý londýnský šperkař Philip Antrobus. Říká se, že původně byl tento zásnubní prsten, navržený z lásky a z lásky také darovaný, pro princezninu ruku příliš velký a musel být tedy zmenšen pouhé dva dny před oficiálními zásnubami, kdy také došlo k vyfotografování jak šťastné zasnoubené dvojice, tak unikátního šperku.

Další, snad spíše legenda, praví, že zásnubní prsten slouží i dalším účelům, a proto na něj královna nedá dopustit a nosí ho prakticky neustále. Je-li zásnubní prsten na jejím prstu pootočen diamantem dolů, znamená to, že je královna na někoho za něco rozzlobená. A její dvorní dámy poté briskně reagují na tuto komunikaci beze slov, kterou zcela zastane zásnubní prsten.

A jak je na tom královna se snubním prstenem? Ten samozřejmě nezůstává ve stínu svého staršího bratra a jeho krása je oslňující přestože se nepyšní kamenem. Podle rodinné tradice je snubní prsten vyroben z velšského zlata. Královna je na oba své prsteny náležitě hrdá a sundává je skutečně jen velmi zřídka. Byla by rozhodně škoda, kdyby svým zásnubním a snubním prstenem neoslňovala širokou veřejnost.