V dnech, kdy se mílovými kroky blíží narozeniny, svátek, Vánoce či svatý Valentýn, usilovně přemýšlíme, jaký dárek letos zase vybereme. Zbytečných upomínkových předmětů, na které doma stejně jen padá prach, již bylo dost.

Přívěsek L030V dnech, kdy se mílovými kroky blíží narozeniny, svátek, Vánoce či svatý Valentýn, usilovně přemýšlíme, jaký dárek letos zase vybereme. Zbytečných upomínkových předmětů, na které doma stejně jen padá prach, již bylo dost. Je na čase se porozhlédnout po něčem, co bude mít pro nás i pro oslavence vysokou hodnotu i v budoucnu, a to především tu emoční. Šperky jsou jistým způsobem tou nejjednodušší volbou dárku, ale ve své podstatě rovněž nejsložitějším předmětem, který jste se rozhodli zakoupit.

Při výběru šperku musíte zvážit hned několik faktorů – prvním a zřejmě i rozhodujícím je jakou částku jste do něj ochotni investovat. Pokud se jedná o dárek pro dospělou ženu, je nasnadě zvážit, jestli není ten správný okamžik investovat do šperku s drahým kamenem. Nemusí se jednat o žádný extrémně veliký kousek přírodního diamantu, decentně obroušený briliant či brilianty vsazené do prstenu, náušnic či přívěsku dokážou udělat se šperkem skutečné divy.

Po rozhodnutí pořídit šperk s briliantem se již můžete zamýšlet nad finální podobou šperku. K drahému kamenu je však nutné vybrat i správný drahý kov. Na světě prakticky nenajdete klenotnictví, kde by se brilianty vkládaly do stříbra, proto tuto slitinu můžete rovnou vyřadit. Zřejmě nejrozumnějším řešením je vybrat zlato – bílé, žluté či červené, popřípadě stále oblíbenější platinu a palladium. 

Fantazii se meze nekladou a šperk, do něhož se rozhodnete zasadit briliant, svou krásou předčí veškeré šperky, které jste v minulosti své drahé polovičce věnovali. Samozřejmě pokud se nejedná o zásnubní prsten, který má ve všech případech hodnotu vyšší, jelikož je spojen s jedinečným kouzlem okamžiku vašich zásnub. Jak zásnubní prsten, tak i šperk s briliantem mají ale velice trvalou hodnotu – jak estetickou, tak i investiční. Pamatujte, každá žena je hodna toho, nosit na sobě brilianty. 

 

Náušnice L25Přívěsek L31Náušnice L036