Město na vodě, laguna, na níž se rozkládá kdysi mocná a velká Benátská republika. Stovky kanálů a tisíce mostků a mostů. Italské Benátky jsou zkrátka romantickým místem a ať už si je vyberete k zásnubám či za účelem konání svatby v jejich originálních kulisách, nic tím nezkazíte. Pokud se budeme řídit tradičním modelem, podle nějž má před ženou při zásnubách pokleknout muž a nabídnout ji zásnubní prsten jako symbol ještě pevnějšího spojení jejich svazku, a jsou-li tedy i přípravy zásnub v mužově režii, pak má ten, který se rozhodne zavést svou milou do Benátek a s krásným prsten se vytasit přímo tam, zpola vyhráno.

Město na vodě, laguna, na níž se rozkládá kdysi mocná a velká Benátská republika. Stovky kanálů a tisíce mostků a mostů. Italské Benátky jsou zkrátka romantickým místem a ať už si je vyberete k zásnubám či za účelem konání svatby v jejich originálních kulisách, nic tím nezkazíte.

Pokud se budeme řídit tradičním modelem, podle nějž má před ženou při zásnubách pokleknout muž a nabídnout ji zásnubní prsten jako symbol ještě pevnějšího spojení jejich svazku, a jsou-li tedy i přípravy zásnub v mužově režii, pak má ten, který se rozhodne zavést svou milou do Benátek a s krásným prstenem se vytasit přímo tam, zpola vyhráno. V Benátkách prakticky neexistuje místo, z nějž by romantika přímo netryskala. I ta nejzapadlejší ulička má své osobité kouzlo a hodí se proto perfektně pro žádost o ruku.

Kdo se chce však před ženou trochu předvést, nepoklekne před ní s prstenem jen tak na ledajakém mostu nebo v jakékoliv zadní uličce, ale zavede ji do restaurace či kavárny s výhledem na kanál a úchvatné paláce na jeho druhém břehu. Klíčem k srdci muže je údajně dobré jídlo a jak se dostat k srdci ženy?

Slavnostní atmosféra, pohár lokálního vína a elegantní zásnubní prsten s blyštivým kamenem jistě nic nepokazí, ba právě naopak. Atmosféra zásnub má být slavnostní, ale nemusí být zcela nutně úplně vážná, takže se nastávající snoubenec může klidně trochu odvázat a inspirovat se městem, ktré proslulo veselými a bláznivými karnevaly, barevnými maskami, šustivými plášti, bujarým veselím a tajnými láskami, které se mohou uskutečnit právě tady a někdy jenom v období karnevalu.

Výběr prstenu nemusí podléhat nejmodernějším trendům, ale inspirovat se můžete místem, kde k zásnubám dojde. Vzpomínka na tento krásný rituál lásky tak zůstane navždy spojena nejen s místem, ale i se zásnubním prstenem a Benátky se tak pro oba snoubence stanou velmi speciální destinací pro výročí zásnub.