Žádost o ruku je pro oba velkou událostí. Velké překvapení, které může partnerka při nečekané žádosti zažít, zanedlouho odezní a nastává doba vypořádávání se s dalším úkolem - pochopení nové reality.

Zásnubním prstýnkem partner vyjádřil, že se svou vyvolenou chce být do konce života, což je z psychologického hlediska obrovská zodpovědnost. Když to tedy pořádně oslavíte a slíbíte si, že plánování svatby bude jenom zábava, můžete si tu nastávající dobu krásně užít bez stresu. 
 
Čili - na prstu už nosíte svůj zásnubní klenot - to byl krok první. A co teď? Jak s plánováním svatby začít?  Nezoufejte, i taková událost může proběhnout v klidu. Důležité je nenechat se polapit do spárů megalománie a moderních trendů a zachovat si svůj osobitý styl. Přinášíme vám pár rad, jak zajistit, abyste k oltáři nepřišli šediví. 
 
1.Zapomeňte na pompézní svatby celebrit.
Měli jste představy, ve kterých figurovalo 300 svatebních hostů, otevřený bar, ubytování pro všechny v krásném hotelu, luxusní výzdoba, vše dokonale ladící a rozpočet asi 500 000 dolarů? Jste-li opravdu bohatí a pompéznost je váš životní styl, jste na dobré cestě ke splnění snu o svatbě jak vystřižené z časopisu Martha‘s Weddings. Pokud si ale připadáte relativně "normální", zapomeňte na šaty o mohutnosti šlehačkového dortu, bělení zubů, nastřikování opálení, hubnutí na kost (aby vám to "v šatech slušelo"), získávání nesmyslných půjček a přípravu svatby takřka na "full-time". 
 
2.Udělejte si pohodovou svatbu ve vašem stylu, který máte rádi.
Ať už jezdíte na koni nebo na kole, máte rádi táboření v přírodě, divadlo, období první republiky nebo jazz, vytvořte si svatbu s prvky vašeho koníčku. Budete se cítit skvěle, příprava vám půjde sama od ruky (budete se pohybovat ve známém prostředí) a atmosféra na svatbě bude uvolněná. Nejdůležitější je tedy shodnout se s partnerem, co se vám líbí a vytvořit si zajímavý koncept. Vyhněte se místnímu "kulturáku" a výzdobě v podobě balonků a krepového papíru. 
 
A jaké jsou další kroky? Těště se na další pokračování!

Zásnubní prstýnek Zásnubní prstenZásnubní prsten