Podzim je období mnoha tváří – zatímco jeden den nás uchvátí svou hravostí a pestrostí, jiný nám nastaví svou pochmurnou a smutnou tvář. Pokud však toto období zkrášlíte těmi správnými šperky, pošmournost se rázem promění v každodenní radost a úsměvy. Inspirujte se našimi tipy a podívejte se, s jakými šperky na podzim zazáříte.

Podzimu vévodí červené zlato

Šperky z bílého zlata jsou sice klasikou a sázkou na jistotu, nicméně klesající teploty přímo vybízí k tomu vnést do šperkovnice hřejivější kov - červené zlato.

Šperky z červeného zlata jsou stále trendy, a kromě toho ladí takřka s každým typem pleti, takže představují ideální dárek pro ženu, maminku či kamarádku. Možná vás překvapí, že nejvíce mu to sluší v kombinaci s dalšími barvami zlata, zejména pak s bílým zlatem. Objevte i vy krásu červeného zlata a nechte se okouzlit elegantním náramkem se dvěma třpytivými brilianty nebo zlatým náhrdelníkem s brilianty  poskládanými do jemného kruhu.

náramek bílé zlato

Drahokamy s nádechem podzimu

Víte, jaký šperk spolehlivě rozjasní i ten nejsychravější den? Přeci ten, který je drahokamy ozdoben! Pokud již nějakou dobu pokukujete po šperku s uhrančivým drahokamem, pak právě nastal nejvyšší čas proměnit sen ve skutečnost. V našem království šperků najdete různé typy drahokamů – kromě safírů, smaragdů, rubínů a diamantů jsou to také akvamaríny, turmalíny nebo velmi vzácné tanzanity.

Někdo drahokam vybírá podle intuice a svého vkusu, jiný zase spoléhá na sílu kalendářních měsíců, jež astrologové každému z nich přisuzují.

Šperky s drahokamy ovšem můžete barevně sladit i s ročním obdobím:

Ohnivý rubín

Jestliže se rádi kocháte barvou spadaného listí a pestře zbarvenou krajinu zalitou sluncem, sáhněte po šperku s rubínem. Rubín si vás získá jak na prstenech, tak i náhrdelnících, zejména pak na skvostném náhrdelníku osázeném několika drobnými brilianty.

náramek bílé zlato rubín

Tip: Potrpíte-li si na detaily, slaďte náhrdelník či náušnice zdobené rubínem s rudou rtěnkou.

Harmonický smaragd

Smaragd je sice vnímán jako drahokam měsíce května, ovšem pravdou je, že jeho svěží zelená barva nejvíce vynikne právě teď na podzim, kdy se příroda opět zahaluje do zemitých tónů. Nezáleží na tom, zda se chystáte na schůzku či na rodinný oběd – pokaždé, když vám pohled sklouzne na šperk zdobený smaragdem, zaplaví vás pocit klidu a naprosté harmonie.

Nechte se pohltit barvou sytě zelených drahokamů a udělejte si radost prstýnkem se smaragdem uchopeným v romantické korunce.

Náramek všech barev zlata

Jestliže se hrdě hlásíte k romantickým povahám a věčným snílkům, zaručeně vás uchvátí něžný náramek posetý třemi briliantovými srdíčky, z nichž každé zastupuje jinou barvu zlata. Kombinace bílého, červeného a žlutého zlata znázorňuje dokonalou souhru barev, která nás v přírodě na podzim ze všech stran obklopuje. Náramek políbený třemi typy zlata představuje rovněž perfektní volbu pro ty, kteří se u zlata nemohou rozhodnout jen pro jednu barvu.

náramek bílé červené zlato

Poskočilo vaše srdce nad některým ze šperků? Slibujeme vám, že až si prohlédnete celou nabídku našich šperků, poskočení se rázem promění v ustavičné bušení, které zkrotí už jen nablýskaná objednávka :). Veškeré klenoty si můžete prohlédnout i v našich kamenných prodejnách v Praze, Brně nebo Bratislavě, kde vás moc rádi uvidíme.

Přečtěte si také: