Modrý safír, ten název přímo vybízí k tomu, aby se prsten právě s ním ve středu stal součástí příběhu královské rodiny, kteý si budou ještě dlouho vyprávět generace, které příjdou. Tento modrý kámen, který si přímo říká o to, aby byl součástí zásnubního prstýnku, který bude ženin prst zdobit celý život, je ohromný a jeho barva hlubokého moře uchvacuje dodnes.

Modrý safír, ten název přímo vybízí k tomu, aby se prsten právě s ním ve středu stal součástí příběhu královské rodiny, který si budou ještě dlouho vyprávět generace, které příjdou. Tento modrý kámen, který si přímo říká o to, aby byl součástí zásnubního prstýnku, který bude ženin prst zdobit celý život, je ohromný a jeho barva hlubokého moře uchvacuje dodnes.

Princ Charles požádal o ruku svou vyvolenou v únoru roku 1981 s prstenem, který se pyšnil oválně tvarovaným modrým safírem. Zásnubní prsten by nebyl komletní, kdyby velký modrý safír neobklopovala svatozář menších jednotlivých diamantů, které jen podtrhovaly krásu toho hlavního, který k sobě ihned poutal veškerou pozornost.

Celá tato krása byla zasazena do prstenu vyrobeného z bílého zlata. Dalo se na takový zásnubní prsten říci něco jiného, než ano? Ani Diana neváhala a její odpověď na vyslovenou otázku byla kladná. A z manželství se zrodili dva synové. Ten starší o několik desítek let později napodobil otcův počin a i on ukázal ženě svého srdce zásnubní prstýnek s modrým safírem.

Největší zajímavostí v případě královského zásnubního prstenu zůstává fakt, že zásnubní rituál s prstenem v hlavní roli nebyl pro budoucí nevěstu žádným překvapením. Diana si zásnubní prsten se známým safírem vybrala sama! Údajně tím nastávající princezna vzbudila u dvora velké pozdvižení. Zásnubní prsten totiž nebyl vyroben na zakázku tak, jak to bylo u členů královských rodů zvykem, ale pocházel z kolekce Garrard, takže si stejný prsten mohl zakoupit v podstatě kdokoliv, kdo se chtěl královské rodině s jejím stylem a grácií přiblížit alespoň výběrem zásnubního prstenu.

Svatba Charlese a Diany neměla šťastného konce a zásnubní prsten s modrým diamantem zdědil jejich nejstarší syn William. A ten, k velké slávě a podpory rodiny i veřejnosti se stejným prstenem v krabičce požádal o ruku svou lásku Kate v roce 2010.