Přemýšlíte o zásnubách? Představa žádosti o ruku se zásnubním prstenem v ruce vám nedá spát? Chtěli byste prožít opravdu romantické zásnuby s neopakovatelnou atmosférou, které nebudou jako žádné jiné?

Přemýšlíte o zásnubách? Představa žádosti o ruku se zásnubním prstenem v ruce vám nedá spát? Chtěli byste prožít opravdu romantické zásnuby s neopakovatelnou atmosférou, které nebudou jako žádné jiné? Toužíte po nádherném zásnubním prstenu, z nějž bude tryskat romantika a dobré úmysly, tedy myšlenka na svatbu?

Zásnuby jsou nádherný starý rituál lásky, kdy dochází k žádosti o ženinu ruku prostřednictvím nasazení zásnubního prstenu na její prst a vyslovením jejího souhlasu s úmyslem vstoupit do manželství. Zásnuby ale nejsou jen o jednom prstýnku. Zásnuby by měly být nezapomenutelným okamžikem, neblednoucí vzpomínkou, neustálou připomínkou vaší vzájemné zamilovanosti, která přerostla v lásku. Pokud si chcete podobnou vzpomínku na den zásnub vytvořit, potřebujete určitě již několikrát zmiňovaný zásnubní prsten. Ale kromě něj i dokonalé místo, kulisu, která dotvoří celkový dojem žádosti o ruku.

Co může být pro tyto účely lepší, než původně starověké město na severu Itálie, Verona? Vždyť právě tady se zrodila láska, která byla zakázaná. Historie a fikce se tu proplétají v každém kameni, v každé uličce, v každé soše a věži. Zásnuby se vším všudy, s blyštivým zásnubním prstenem, ať už zlatým, nebo stříbrným, s kamenem, nebo bez něj, by měly proběhnout právě v tomto nevelkém městě. Ale kde přesně, aby zásnuby proběhnuly přesně podle vašich představ? Které je to nejromantičtější místo, na kterém žena na nabídnutý zásnubní prsten zcela určitě odpoví „ano“?

Není asi žádným překvapením, že jedno z nejkrásnějších míst, kde může k zásnubám dojít, je opět spojeno s Romeem a Julii. Juliina hrobka je místo, kde oba milenci zemřeli jeden druhému v náručí a tak alespoň do posmrtného života vstoupili spolu. Zasnoubit se můžete v nevelké zahradě, která hrobku obklopuje a která je vyzdobena sochami s tématikou tragédie. Se zásnubním prstenem na místě posledního odpočinku archetypální milenky jistě nešlápnete vedle.