Celkem / 0 Kč
cz sk

Nechte se provést světem šperků

Nechte se provést světem šperků od blyštivých kamínků až po vzácné klenoty. Nahlédněte s námi do tajů šperkařského řemesla a inspirujte se množstvím zajímavých tipů, jak šperky správně darovat i vybrat.

 

Co vše musíte zařídit před svatbou v cizině?

Mladé dívky vidí romantiku v princeznovské svatbě s nádhernými svatebními šaty, pro jinou je snem obřad v proutěném koši horkovzdušného balonu několik set metrů nad líně ubíhající krajinou. A stále častější jsou i svatby v zahraničí. Ty zní lákavě, ale pozor! Aby byla svatba v zahraničí právně platná, musíte toho před cestou hodně zařídit. Jak se v byrokratickém kolečku neztratit a na žádné důležité lejstro nezapomenout se vám pokusíme poradit v tomto článku.

celý článek

Nechte se okouzlit tajemnými smaragdy

Slovo dělá muže a šperk ženu, zejména, je-li osazen drahokamem. Nejlépe jedním ze čtveřice „královských“ kamenů: Diamantem, rubínem, safírem anebo smaragdem. Uhrančivě zelená barva smaragdu vyzařuje nádech tajemna a krásně podtrhne ženské charisma.

celý článek

Hluboká krása přírodních safírů

Safír nás na první pohled zaujme a doslova vtáhne do své temně modré barvy. Lesk a hloubka podpořená právě modrou barvou může vyvolat vzpomínky na hvězdy, které jste spolu sledovali na vaší první schůzce. Nebyla by to pěkná připomínka právě na zásnubním prstenu?

celý článek

Jaké jsou puncovní značky na špercích?

Každý prsten, stejně jako jakýkoliv šperk, musí být označen puncem. Je to nejrychlejší a i pro laika srozumitelné potvrzení o ryzosti použitého materiálu.

celý článek
© 2019, Rýdl