Celkem / 0 Kč
cz sk

Nechte se provést světem šperků

Nechte se provést světem šperků od blyštivých kamínků až po vzácné klenoty. Nahlédněte s námi do tajů šperkařského řemesla a inspirujte se množstvím zajímavých tipů, jak šperky správně darovat i vybrat.

 

Brusy diamantů

Říká se (a zpívá), že diamanty jsou nejlepším přítelem ženy. Kdoví, jestli by tomu tak bylo i v případě, že by se nepyšnily svým pověstným leskem. Ten je ale dílem mistrů brusičů, kteří v podstatě nudný a nezajímavý kámen přemění na lesknoucí se klenot. Odlesků, díky kterým je diamant oblíbenou součástí šperků, dosahují speciálním broušením. 

celý článek
Brusy diamantů

Přírodní rubíny pro šperkařství

Rubín patří do skupiny vzácných drahokamů, jejichž popularita v moderním šperkařství neustále roste. Rubín je společně se safírem a smaragdem součástí takzvané velké trojky, v níž jednoznačně vyčnívá a je považován tak trochu za krále mezi barevnými drahokamy. 

celý článek
Přírodní rubíny pro šperkařství

Jak zkombinovat prsten s barvou vlasů

Zásnubní prsten je jedním z nejdůležitějších šperků, kterým se žena v průběhu života bude pyšnit. Proto je jeho výběr tak zásadní a v žádném případě by se neměl podcenit. Lepší je vyčlenit si na výběr tohoto unikátního šperku dostatek času a dostatečně popřemýšlet o tom, z čeho by měl být prsten vyroben, jakou by měl mít barvu a v neposlední řadě, jakým kamenem by měla být jeho nádhera završena. 

celý článek
Jak zkombinovat prsten s barvou vlasů

Diamant Hope. Opravdu je prokletý?

Diamant Hope je opředený mnoha legendami a povídačkami. Záleží jen na vás, jestli se necháte unést báchorkami nebo zůstanete pragmatičtí. Diamant má syté, modrofialové zbarvení a váží 45,5 karátů. V současné době je vystaven v Národním přírodovědném muzeu ve Washingtonu a jeho cesta byla dlouhá a zapeklitá.

celý článek
Diamant Hope. Opravdu je prokletý?
© 2018, Rýdl