Celkem / 0 Kč
cz sk

Nechte se provést světem šperků

Nechte se provést světem šperků od blyštivých kamínků až po vzácné klenoty. Nahlédněte s námi do tajů šperkařského řemesla a inspirujte se množstvím zajímavých tipů, jak šperky správně darovat i vybrat.

 

11 zajímavostí o zlatě, které jste možná nevěděli

Zlato jako tradiční kov v lidech vyvolává neobyčejnou touhu a fascinaci už tisíce let. Řadí se k symbolům zlatnického řemesla a pracovat s ním je radost. Svět, který se točí okolo zlata, navíc skrývá nespočet zajímavostí, legend i faktů, které dělají tento lesklý kov ještě vzácnějším a zajímavějším. Už jste o nich slyšeli?

celý článek

V hlavní roli minimalismus: Jak vybírat a nosit minimalistické šperky?

Méně je někdy více ­– právě toto tvrzení trefně vystihuje minimalismus, umělecký směr, který spočívá v jednoduchosti a zbavování se všeho nepodstatného. Ovlivnil svět hudby, filmu, designu, ale i šperků. Minimalistické šperky nejenže vypadají krásně, ale dají se nosit téměř kdykoliv. Poradíme vám, jak takové šperky vybírat i nosit.

celý článek

Druhy svateb: Je libo vintage, glamour, nebo boho svatbu?

Zatímco dříve se styl svateb moc neřešil a pořádaly se svatby klasické, dnes nevěsty věnují stylu svatby zvláštní pozornost. Právě styl svatby nejčastěji rozhodne o tom, kde svatbu uskutečníte a jaké barvy či dekorace zvolíte. K těm nejoblíbenějším patří vintage, glamour, rustikální, nebo boho svatba. Proč, a co je pro ně typické?  

celý článek

Jak poznat diamant?

Diamant patří k nejtvrdším a zároveň nejcennějším nerostům a jako král mezi kameny zdobí šperky už od nepaměti. Pokud se rozhodnete investovat do šperku s diamantem, pak chcete mít opravdu jistotu, že je pravý. Jak a podle čeho ale poznat skutečně pravý diamant?

celý článek
© 2020, Rýdl